Orsay, 4F, Adidas,YourHomeStory, Agata Meble i IKEA. Co łączy te marki? Zaufanie 35 tys. konsumentek i konsumentów, którzy oddali głos na swoje ulubione sklepy internetowe w rankingu Grupy Domodi. Oto wyniki konkursu E-ikony 2020!

 

W rankingu E-Ikony 2020 wzięło udział aż 1112 e-sklepów oferujących swoje produkty za pośrednictwem platform: domodi.pl, allani.pl i homebook.pl, w tym 728 z branży fashion i 284 z branży home&garden.

Konkurs powstał z myślą o sklepach internetowych oraz ich użytkownikach, a jego celem było nagrodzenie partnerów biznesowych, którzy swoim podejściem do biznesu wpływają na rozwój branży e-commerce w Polsce. “W rankingu chcieliśmy w szczególności docenić i uhonorować wyróżniające się marki na rynku. Głównym kryterium do ich oceny była umiejętność podążania i wyznaczania aktualnych trendów w branży modowej oraz wnętrzarskiej.” – komentuje Paweł Piekarski, Marketing B2B Manager w Grupie Domodi.

Ranking przebiegał dwutorowo: użytkownicy platform Grupy Domodi wyłonili zwycięskie TOP3 sklepów z branży fashion i home&garden. Następnie komisja jury Grupy Domodi wytypowała sklepy, zasługujące na wyróżnienie w 4 kategoriach związanych z prowadzeniem biznesu, takich jak m.in. ekologia i innowacyjność.

 

E-Ikony 2020: fashion

W głosowaniu konsumenckim w branży fashion na pierwszym miejscu znalazł się sklep Orsay. Nagroda […] w kategorii „ulubiony sklep użytkowników” dziś cieszy nas podwójnie – w czasach kiedy zakupy online stały się niemal koniecznością, my chcemy, aby były przede wszystkim przyjemnością. To wyróżnienie potwierdza, że idziemy w dobrym kierunku”. – komentuje zwycięstwo Anna Gorczyńska, PR & Social Media Managerka odzieżowego giganta. Kolejne miejsca w TOP3 zajęły marki 4F i Adidas.

Pozostali zwycięzcy w branży fashion, wyłonieni przez jury, to: Reserved, za działania proekologiczne i kolekcję eco-awareness; MODIVO, za rozwijanie kanału omnichannel; sklep Gomez.pl, za ogromny wybór kolekcji marek premium oraz Born2be.pl, za największą sprzedaż na domodi.pl i allani.pl.

E-Ikony 2020: home&garden

W branży home&garden pierwsze miejsce w TOP3 należy do firmy YourHomeStory, której zespół już zapowiedział, że priorytetem na 2021 rok jest doskonalenie doświadczenia klientów w trakcie zakupów oraz dalsze rozwijanie miejsca przyjaznego wszystkim miłośnikom samodzielnej aranżacji wnętrz”. Kolejne miejsca na podium zajęły sklepy Agata Meble i IKEA.

W pozostałych kategoriach w branży home&garden jury wybrało: markę IKEA za całokształt działań proekologicznych i dążenie do neutralności klimatycznej; sklep Sfmeble.pl za umożliwienie personalizacji oferowanych produktów; Castorama.pl za innowacyjność oraz Edinos.pl w kategorii Bestseller.

 

Ranking Sklepów Grupy Domodi – raport

Więcej informacji na temat rankingu wraz z podsumowaniem 2020 i trendów w e-commerce znajduje się w szczegółowym raporcie opublikowanym przez Grupę Domodi

Raport do pobrania TUTAJ.