Nowość i bestseller: poznaj nowe funkcjonalności w domodi.pl

Nowość i bestseller: poznaj nowe funkcjonalności w domodi.pl

Chcemy, by nasz serwis był jeszcze bardziej przyjazny użytkownikom i sklepom, dlatego na bieżąco monitorujemy ich potrzeby i na tej podstawie wdrażamy w domodi.pl zmiany, które mają na celu z jednej strony wypromowanie asortymentu sklepów internetowych, a z drugiej usprawnienie zakupów odwiedzającym witrynę.

Od teraz w katalogu na stronie pojawią się dwie dodatkowe informacje o produktach: nowość i bestseller. Nowe oznaczenia widoczne są w postaci metek przy produktach sklepu oraz istnieje możliwość odfiltrowania tych produktów przyciskiem nad listingiem.

Bestseller

Metką Bestseller oznaczymy automatycznie wszystkie produkty, dla których w ciągu ostatnich 30 dni odnotowaliśmy minimum 3 transakcje w sklepie. Mogą otrzymać ją tylko te artykuły, które udostępniają nam informacje o transakcjach poprzez Pixel lub Google Analytics.

Jak otrzymać metkę Bestseller?

Zintegruj analitykę twojego sklepu - instrukcja tutaj. Dzięki temu otrzymasz również dodatkowe korzyści jak: możliwość monitorowania statystyk ruchu z naszych serwisów w panelu sklepowym, lepszą optymalizację wyświetlania Twojej oferty w naszych serwisach oraz możliwość uzyskania bardziej satysfakcjonujących wyników.

Nowości

To nowe produkty, które pojawiły się w XML. Będą one oznaczone metką przez dwa tygodnie od daty pojawienia się pierwszy raz w serwisie domodi.pl. Wykluczeniu podlegają nowe sklepy - oznacza to, że po pierwszej integracji produkty nie otrzymają metek. Podobnie, jak w sytuacjach, gdy w pliku XML sklepu następują duże zmiany, na przykład nowe ID produktów.

Jakie są korzyści dla sklepów?

  • wyróżnienie produktów na tle konkurencji
  • większe prawdopodobieństwo kliknięcia w twój produkt oznaczony metką
  • zadowoleni użytkownicy, którzy szybciej i łatwiej odnajdą to, czego poszukują
  • dodatkowa promocja nowości i bestsellerów w naszych serwisach