Kody rabatowe naliczane od ceny bazowej

Kody rabatowe naliczane od ceny bazowej

Jak sklepy naliczają kody rabatowe? Istnieją różne podejścia do naliczania kodów rabatowych w sklepach internetowych. Najpopularniejsza metoda to naliczanie rabatu względem ceny podanej na stronie sklepu - niezależnie czy produkt został dodatkowo przeceniony (przekreślona cena bazowa i naliczony dodatkowy rabat). Takie podejście dla użytkownika jest najbardziej jasne, ponieważ otrzymuje po pierwsze zniżkę wynikając z przeceny na stronie i dodatkowo rabat przysługujący z kuponu rabatowego.

Nie każdy sklep w polityce cenowej może sobie pozwolić na powyższe podejście - sumowanie zniżek i kodów rabatowych. Dlatego niektóre sklepy naliczają rabat z kuponu tylko od ceny bazowej produktu.

ad 1. wartość rabatu dla użytkownika = -10% (przecena) i -30% (kod rabatowy) = -40%

ad. 2. wartość rabatu dla użytkownika = -10% (przecena) i -20% (kod rabatowy) = -30%

W drugim przypadku w koszyku sklepowym po wprowadzeniu kodu został naliczony rabat -20%, zamiast -30%, ponieważ produkt był przeceniony na stronie o -10%. Użytkownik może czuć się wprowadzony w błąd, dlatego przygotowaliśmy odpowiednie rozwiązanie dla sklepów, które właśnie w ten sposób kalkulują kody rabatowe.

Wyświetlanie wartości kodów rabatowych od ceny bazowej

Dzięki naszemu rozwiązaniu użytkownicy zobaczą prawdziwą wartość kodu rabatowego z uwzględnieniem przeceny na stronie sklepu. Jak skorzystać z tego rozwiązania?

  • w pliku z ofertą xml dodaj do produktów nowe pole voucher i umieść w nim obliczoną wyświetlaną wartość kodu rabatowego po uwzględnieniu przeceny produktu.

*Na bazie powyższego przykładu: kupon rabatowy - 30% a przecena produktu w sklepie -10% różnica między kodem rabatowy a przeceną to -20% ( i taką wartość podaj w pliku xml: <voucher>20%</voucher> dla użytkowników wyświetlimy wartość kodu rabatowego, który uzyska na stronie sklepu ale obliczony od ceny przecenionej czyli: 11% (obliczone 10%*1049zł/939zł)

Przykład 2: jeżeli kupon rabatowy -30% i brak przeceny produktu w sklepie:* <voucher>30%</voucher>

  • poinformuj nas o kodzie rabatowym i jego wartości i produktach biorących udział w akcji - mailowo: kodyrabatowe@domodi.pl

Szczegółowa instrukcja: POBIERZ